Sizi Arayalım

Mezoterapi

Selülit

Günümüzde bir çok kadında sıklıkla karşılaşılan, özellikle yaz aylarında kadınların kabusu haline gelen selülitler artık sorun olmaktan çıkıyor.Songül Özcan Güzellik ve Sağlıklı Yaşam ile ağrısız ve cerrahi bir işlem gerçekleştirmeden selülitleriniz için kalıcı tedavi hizmeti veriyor. Günümüzde teknolojinin gelişmesi ile birlikte selülit artık tedavisi olan bir sağlık sorunudur.

Bu sayfamızda sizlere selülit nedir? Nasıl oluşur? ve tedavi yöntemleri hakkında geniş bilgiler sunacağız.Mersin Güzellik Merkezi olan Songül Özcan Güzellik ve Yaşam Merkezi selülit tedavisinde ağrısız ve cerrahi işlemsiz çözümleri üretmektedir.

Selülit Nedir?

Yağ hücreleri arasında dolaşımın bozulması nedeniyle hücrelerde sertleşme ve bozulmalar meydana gelir. Bozulmalar deri ile doku arasında boşluklar oluşmasına neden olur ve bu duruma selülit denir. Derinin altındaki yağ tabakasında oluştuğu için diyet ve spor yapmak selülit tedavisi için etkili bir yöntem değildir.

Selülit Nasıl Oluşur?

Selülit, bölgedeki kan dolaşımının yavaşlaması sonucu meydana gelmektedir. Kan dolaşımının yavaşladığı bölgede damardan doku sıvısı çıkar, çıkan bu sıvı bağ dokusu ile kaplanır ve deri altında boşluklara ve portakal görünümüne neden olmaktadır.

Selülit Nasıl Önlenir?

Aşağıda yer alan öneriler bölgesel selülit oluşumunu engellemek için tavsiye edilmekte olup var olan selülitlerinize çözüm değildir. Karbonhidrat ve yağlı besinlerin dengeli bir şekilde tüketilmesi gereklidir. Tuz tüketimi en aza indirilmelidir. Bol ve dengeli olarak su tüketilmeli. (Günde 2-3 LT su içilmelidir) Alkol ve sigaradan uzak durulmalıdır. Kafeinli ve gazlı içecekler tüketilmemelidir.