Sizi Arayalım

Cilt Bakımı

Cilt Bakımı

Medikal cilt bakımı cildin problemine yönelik profesyonel ürünler seçilerek temizlenmesi ve desteklenmesi işlemidir. Birçok cilt probleminin başarılı bir şekilde çözümlenmesini sağlamak amacıyla cilt bakımı yapılır. Merkezimizde gerçek anlamda teknik eğitim almış olan uzman estetisyenler tarafından ileri seviye cilt bakımı işlemleri uygulanmaktadır. Cilt, vücut için çok önemli bir nem deposudur. Dermis vücuttaki suyun -18’ini içermesi sayesinde yaşamsal bir rol oynar. Dermis, bu işlevi cildimizin su tutmasını destekleyerek ve suyun buharlaşmasını engelleyerek sağlar.

Kliniğimizde uygulanan bakımlardan bazıları şunlardır;

ENERGY C Kürü:

Güneş maruziyeti,sıgara kullanımı,ağır diyet uygulaması gibi sebeplerden ciltte oksitlenme meydana gelir ve canlılığını yitirir.İnce çizgiler oluşmaya başlar.Bu problemleri oluşmuş kişilere uygulanan bakımdır.Anti oksidan etki gösterir: Serbest radikalleri nötralize eder ve hücre tabakasını yeniler.U.V.A ve U.V.B. zararlı ışınlarına karşı güçlü foto koruyucu etki gösterir. Anti flamatuar etkisinden dolayı Energy C güneş sonrası oluşacak eritemleri azaltır.Aydınlatıcı etki gösterir.Cilt tonunu aydınlatır, pigmentasyon oluşumlarını iyileştirir ve leke oluşmasını önler. İnce çizgileri ve kırışıklıkları azaltır.Kolajen üretimini uyarır ve cildin nem dengesini sağlar.

Collagen 360 Kürü:

Kollajen cildin ana yapısında bulunan elastikiyet ve sıkılığı sağlayan cildin ana yapı taşlarındandır.Yaş ilerlemesiyle birlikte ciltte Kollajen azalması meydana gelir.Böylece elastikiyet azalması,sarkma ve cilt tonisitesinde bozulma meydana gelir. Collagen 360 da Yüksek konsantrasyona sahip ,zenginleştirilmiş marine kolajen bulunur. Hücre yenilenme sürecini uyarır, kolajen üretimini aktif hale getirir, boşlukları doldurarak cilde hacim verir. Collagen 360º tamamlayıcı, yeniden canlandıran kolajen tedavisi sağlar.

Stem Cell Kürü:

Cilt bütünlüğünü sağlayan hücrelerin yaşamını korumak ve cildin kendi kendini tamir etmesine olanak sağlayan bir nano teknolojik ürün yelpazesidir. Bitki kaynaklı kök hücreleri dermo-epidermis kök hücrelerini yeniden aktif hale getirir. Kolajen üretiminde keratinosit (keratin hücreleri) ve fibroblast (bağ dokusunu oluşturan kök hücreler) aktivitesini uyarır, elastin doku yapısını güçlendirir, cilt kalitesi ve dokusunu iyileştirir.

Radiance DNA

Radiance DNA çok güçlü antioksidan kompleksler içerir. Bu kompleksler sayesinde; Hücre DNA larında oluşan hasara karşı tamir mekanizmalarının çalışmasını başlatır,hasar tamirini sağlar. Güçlü antioksidan etki ile yeni hasarların oluşmasını engeller.Hücre ömrünü uzatır,Hücreler arası bağları kuvvetlendirir, fibroblastların daha yüksek kalitede ve miktarda elastin ve kolajen üretmelerini uyarır. Böylece cilt elastikiyetini ve sıkılığını yeniden kazanır, yüz ovali yeniden çizilir, derin kırışıklıklar ve mimik çizgileri ciddi anlamda azalır.Serbest radikalleri etkisiz hale getirir. Cildin savunma gücünü yükseltir ve cildin yaşlanma sürecini yavaşlatır.

Ultimate W+ kürü

Güneş ışınları, yaşlanma ve genetik eğilim cildin rengini ve pigmentasyon yoğunluğunu etkileyen en önemli faktördür. Melanin birikimi cildin kötü gözükmesine neden olur. Zamanla cildin tonu değişir ve lokal lekeler daha belirgin hale gelir. Ultimate W+ ,Cilt rengini düzeltmek ve oluşacak lekelerden korumak için kullanılan aydınlatıcı, koruyucu ve anti aging etkili özel bir ürün serisidir. Güçlü antioksidan etki gösterir.UV ışınlardan ve hava kirliliğinden korur.İnce çizgileri ve kırışıklıkları azaltır.Gözenekleri azaltır.Cildin doğal bariyer fonksiyonunu güçlendirir.Melanin sentezinde yer alan α-MSH ve tirozinan sı engeller. Cildin tonunu eşitler ve aydınlatır. Siyah noktaların görüntüsünü azaltır. Dış etkenlerin etkilerini azaltır. Hücre yenilenmesini uyarır.